Danfoss FC 301/ FC302


VLT® AutomationDrive FC 301 / FC 302

VLT® AutomationDrive, asenkron motorların ve daimi mıknatıslı motorların değişken hız kontrolü için tasarlanmıştır. Standart bir sürümü (FC 301) ve ek işlevsellikleri olan gelişmiş bir yüksek dinamik sürüm (FC 302) gelir. Enerji tasarrufu yapabilir, esnekliği artırabilir, yedek parça ve servislerle ilgili maliyetleri azaltabilir ve herhangi bir endüstriyel makine veya üretim hattında proses kontrolünü optimize edebilir.

VLT AutomationDrive, çok yönlü kontrol sağlamak için esnek, modüler bir tasarım konsepti üzerine inşa edilmiştir. Sağlam yapısı, maksimum çalışma süresi sağlar. 'Eklenti ve oynat' seçenekleri ile genişletilebilen çok çeşitli standart endüstri özellikleri ile donatılmıştır. Kullanıcı dostu grafik kontrol paneli sürücünün kurulumunu ve çalıştırma ve işletme maliyetlerinin düşürülmesini kolaylaştırır.

Muhafazalar IP 66'ya kadar mevcuttur (modele göre değişir). Bütün modellerde dahili DC şoklar ve RFI filtreleri, harmonik bozulmayı ve elektromanyetik paraziti en aza indirgeyerek tesisatları korur.

VLT AutomationDrive, yüksek hassasiyetli konumlandırma ve senkronizasyon işlemleri gerçekleştirmesi gereken uygulamalarla da kullanılabilir. Entegre Hareket Kontrol Cihazı (IMC) işlevselliği artık sürücünün yazılımında yapılandırılabilir. Ek modül veya donanım gerekmez.

Tüm sürücüler fabrikada tamamen test edilmiştir. Bunlar çok az bakım gerektirir ve hızlı bir yatırım getirisi sağlar.

Besleme gerilimleri ve güç aralığı

3 x 200-240 V ... 0,25-37 kW

3 x 380-500 V ... 0,37 kW - 1,1 MW

3 x 525-600 V ... 0.75-75 kW

3 x 525-690 V ... 1,1 kW - 1,4 MW

 

Düşük harmonik sürücü

3 x 380-480 V ... 132-710 kW

12 darbe sürücüsü

3 x 380-500 V ... 250 kW - 1 MW 
3 x 525-690 V ... 250 kW - 1.4 MW 


Özellikler ve faydalar

  • Ortam sıcaklığı 50 ° C'ye kadar düşürmeden soğutma veya aşırı boyutlandırma ihtiyacı azalır 
  • Smart Logic Control sayesinde PLC kapasitesine olan ihtiyaç azaltılıyor 
  • Sürücü aşınmaya ve yıpranmaya karşı oldukça dirençli olduğundan düşük ömür maliyetleri sağlanmaktadır
  • D, E 
    ve F  muhafazaları için arka kanal soğutması nedeniyle elektronik ömrü uzar
  • Eklenti teknolojisi nedeniyle devreye alma ve yükseltme işlemleri kolaydır
  • Tüm ürün yelpazesindeki Integrated Motion Controller kullanılabilirliği sayesinde yüksek hassasiyetli konum ve senkronizasyon
  • Akıllı ısı yönetimi, Güvenli durma ve Güvenli Tork Kapama gibi özellikler, sürücünün güvenli ve enerji verimli çalışmasını sağlar
  • Tüm ürün yelpazesindeki Integrated Motion Controller kullanılabilirliği sayesinde yüksek hassasiyetli konumlandırma ve senkronizasyon görevleri basitleştirilir.

Uygulamalar

Konveyörler, konumlandırma ve senkronizasyon, vinçler, karıştırıcılar, santrifüjler ve paketleme makineleri.                                            Danfoss FC301 - FC302 Türkçe Manual

(Bu Resimleri Kaydetmek YASAKTIR...